preloader

ŁADOWANIE...

Dziękujemy!

Zamknij
Menu

Edukacja

Rezerwacja online

Pokoje

Wygoda, bezpieczeństwo, komfort

Opinie o nas

Mój ulubiony hotel w Katowicach. Spokojna, cicha okolica, duże pokoje, wygodne łóżko, ciepło w pokoju

Adrian ,
żródło: http://booking.com

Zespół Szkół Zakonu Pijarów

Szkoła podstawowa

Spółka Millenium Inwestycje wspólnie z Zakonem Pijarów podjęli wysiłek stworzenia pierwszej Szkoły Pijarskiej Na Śląsku. Temu dziełu służy wielowiekowe doświadczenie i charyzmat Zakonu oraz nowoczesna baza dydaktyczno-sportowa. O wyjątkowości tego przedsięwzięcia świadczy pionierska forma partnerstwa zakonno-prywatnego.

Obiekty szkolne obejmują:

 • bibliotekę i czytelnię
 • świetlicę
 • stołówkę z zapleczem kuchennym
 • kaplicę
 • gabinet psychologa szkolnego, gabinet higienistki
 • pracownię językową, pracownie naukowe
 • unikalną eco-pracownię na dachu szkoły - elektrownię (prezentującą wszelkie dostępne źródła energii odnawialnej) oraz obserwatorium meteorologiczne i astronomiczne

 • halę sportową z widownią

Do dyspozycji uczniów są nowoczesne, w pełni multimedialne klasy bogato wyposażone w pomoce naukowe, min:

 • informatyczną sieć bezprzewodową
 • laptop do dyspozycji nauczyciela
 • komputery - netbooki dla uczniów
 • tablice multimedialne
 • elektroniczne dzienniki
 • rzutnik multimedialny, telewizor LCD, system kina domowego
 • inteligentny system regulacji natężenia oświetlenia i tworzenia scen świetlnych
 • inteligentny system sterowania wentylacją w zależności od stężenia CO2 i wilgotności powietrza
 • czujnik obecności
 • indywidualne automatyczne sterowanie ogrzewaniem

Przyjęte rozwiązania projektowe i zagospodarowanie terenu zapewniają bezpieczeństwo w budynku, jego otoczeniu, a także na drodze, którą dzieci z terenów osiedla mogą pokonywać samodzielnie. Rodzice odwożący swoje pociechy na zajęcia mogą swobodnie zaparkować na parkingu przed budynkami. Szkoła, która została wyposażona w windę, jest przyjazna osobom niepełnosprawnym. Bogactwo zastosowanych udogodnień i nowinek technicznych stawia Collegium Scholarum Piarum w czołówce najnowocześniejszych szkół w Polsce!

WIĘCEJ NA: www.katowice.pijarzy.pl 

Przedszkole Językowe MundoMarino

Niepubliczne Przedszkole Językowe Mundo Marino zapewnia opiekę dzieciom od 1,5 do 6 roku życia, przygotowując je do nauki w szkole podstawowej.  Przedszkole kładzie duży nacisk na aktywność fizyczną dzieci korzystając z  kompleksu Bażantowo Sport. Dzieci uczestniczą w zajęciach na basenie przystosowanym do nauki pływania dla najmłodszych oraz na hali sportowej. Z wszystkich tych udogodnień przedszkole korzysta bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz budynku.

Jako Przedszkole o profilu językowym kładzie duży nacisk na rozwój  zdolności językowych już od najmłodszych lat. Celem zajęć jest swobodne posługiwanie się językiem w zakresie podstawowych zwrotów, rozwinięcie podstawowego zakresu słownictwa, umiejętność śpiewania piosenek i recytacji wierszy, umiejętność świadomego uczestnictwa w grach i zabawach w języku obcym.

Przedszkole rozwija zdolności uczniów dając im możliwość wyboru uczestnictwa w licznych zajęciach dodatkowych, które urozmaicają pobyt w przedszkolu. Oprócz zająć z języków obcych, dzieci mogą grać w szachy, poznawać tajniki sztuk walki (karate), tańczyć, brać udział w zajęciach rytmicznych oraz gimnastyki ogólnorozwojowej. Dzieciom z wadami postawy proponowana jest gimnastyka korekcyjna. Chętni mogą brać udział w lekcjach religii rzymsko-katolickiej.

Szkoła Językowa Egida

Szkoła Języków Obcych EGIDA została założona w roku 1994 w Wodzisławiu Śl., zaś od września 2012 r. obecna jest także w Katowicach na osiedlu Bażantowo, przy ul. Pijarskiej 5. Dla mieszkańców osiedla i jego okolic EGIDA organizuje kursy języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego. Prowadzone są zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

EGIDA organizuje również kursy przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego, matury oraz do egzaminów FCE i CAE Uniwersytetu Cambridge, które przeprowadzane są przez British Council. Setki przygotowanych przez Szkołę uczniów zdało te egzaminy z wynikiem pozytywnym. Właśnie dlatego w 2008 r. EGIDA została uhonorowana członkostwem w programie partnerskim British Council Addvantage i od lat nieprzerwanie uczestniczy w kolejnych edycjach tego programu. Od 2012 r. jest także jednym z Centrów Przygotowujących do Egzaminów Cambridge FCE, CAE i otrzymała prawo posługiwania się logo Cambridge ESOL Examination Preparation Centre.

Zajęcia prowadzone są metodą komunikatywną, dopuszczającą popełnianie niewielkich błędów gramatycznych we wstępnej fazie nauki, w celu obniżenia poziomu zahamowań przed posługiwaniem się językiem obcym. Większość czasu na lekcji jest poświęcana na konwersację, a rozwijaniu tej umiejętności sprzyjają także odbywane regularnie zajęcia prowadzone przez zatrudnionych w EGIDZIE native speaker’ów. Oczywiście, uczniowie EGIDY doskonalą się też w pozostałych sprawnościach językowych: pisaniu, czytaniu ze zrozumieniem, czy też słuchaniu tekstów.

Poza działalnością ściśle edukacyjną EGIDA prowadzi również, od 1997 r., Biuro Wyjazdów Językowych, które organizuje wyjazdy do szkół językowych w Anglii, głównie do Worthing na południowym wybrzeżu wyspy. Początkowo brali w nich udział głównie uczniowie szkoły, ale do dnia dzisiejszego skorzystały z nich setki młodych ludzi z wielu miast Polski. Wypróbowani angielscy partnerzy EGIDY zapewniają nie tylko najwyższy poziom prowadzonych tam zajęć ale także zakwaterowanie w domach sprawdzonych rodzin.
Zdaniem uczestników takie „angielskie wakacje” przynoszą doskonałe efekty w utrwaleniu wiedzy zdobytej w ciągu roku szkolnego. Od zeszłego roku Biuro Wyjazdów Językowych EGIDY proponuje wakacyjne obozy językowe nad włoskim morzem, z elementami języka angielskiego lub włoskiego. Jednym z podstawowych celów tych obozów jest zapoznanie młodzieży z kulturą i sztuką Italii, a w programie zwiedzania jest Wenecja, San Marino, Werona oraz Rzym.

Zapraszamy wszystkich, starszych i młodszych, mieszkańców Osiedla Bażantowo. Chcielibyśmy, żeby EGIDA stała się Waszą szkołą. Zapraszamy do przygody z językami obcymi i do wspólnego poznawania krajów Europy!