preloader

ŁADOWANIE...

Dziękujemy!

Zamknij
Menu

Magazyn Place

Rezerwacja online

Pokoje

Wygoda, bezpieczeństwo, komfort

Opinie o nas

Najwyższe oceny i rekomendacje dla Bażantowo Sport: Booking.com: 9,0/10, HRS: 9,2/10, HolidayCheck: 5,9/6. Dane z 14.03.2016, na podstawie ponad 200 opinii.  

Booking.com / HRS / HolidayCheck ,
żródło: http://www.hotel.bazantowo.pl

jesień 2017

Magazyn Place Jesień 2017

UŚMIECH KLASY DELUX

DUDA CLINIC została stworzona z myślą o wymagających pacjentach. Jednak uśmiech trudno wycenić. Dlaczego, wspólnie z dr.Mariuszem Dudą, jej właścicielem i złożycielem, zastanawiamy się, czy usługę stomatologiczną można zaliczyć do rynku dóbr luksusowych. Rynku, który rośnie z roku na rok i który na co dzień oglądamy głównie przez pryzmat luksusowych nieruchomości czy samochodów.

BEZ KIJKÓW NIE PODCHODŹ

Bez kijków nie podchodz. Ale za to z kijkami?  Panie z Enklawy Kryształowej  trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty o godz. 9.30 wyruszają na godzinne nordic walking  po osiedlu Bażantowo pod okiem wykwalifikowanej instruktorki. Każdy może do nich dołączyć.

NOWE OTWARCIE W CENTRUM HANDLOWYM BAŻANTOWO

W połowie września otwarto pierwsze lokale w budynki CUBE, a to oznacza jeszcze więcej sklepów, restauracji i usług w ramach Centrum Handlowego Bażantowo, największego kompleksu handlowego w południowej części Katowic.

Pobierz PDF FACEBOOK

lato 2017

Magazyn Place Lato 2017

PRZEBODŹCOWANI

już co trzeci człowiek na świecie cierpi z powodu nadmiernego hałasu. EFEKT? Płacimy za to, że ktoś zamknie nas w ciemnym i wygłuszonym pomieszczeniu deprywacji sensorycznej, w którym można odpocząć od bodźców. Jako  „DOBRZY RODZICE” robimy wszystko, aby rozwój naszych dzieci przebiegał harmonijnie, zapewniając im tyle wrażeń, że zamiast wspierać ich rozwój, rozkładamy go na czynniki pierwsze.O tym i o metodach na znalezienie równowagi w przebodźcowanym świecie rozmawiamy z dr Iwoną Sosnowską-Wieczorek, prezesem Fundacji IN CORPORE.

ZADBAJ O MINIMUM BEZPIECZEŃSTWA PRZYGOTUJ KOPERTĘ ŻYCIA

idea koperty życia sprowadza się do jednego: dostarczyś słuzbą ratunkowym informacje, które usprawnią udzielenie pomocy medycznej. To szczególnie ważne w przypadku osób starszych, które żyją samotnie i nie posiadają np. smartfonów z danymi medycznymi w postaci elektronicznej. Kopertę życia może wypełnić każdy. Seniorzy którzy mieszkają w enklawie Kryształowej na osiedlu Bażantowo mogą dodatkowo liczyć na szereg innych zabezpieczeń. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników pomoc w postaci formularza - wejdź na naszą stronę www.magazynplace.pl i przygotuj własną kopertę życia.

IORANA RAPA NUI

gospodarze pozdrawiają radosnym okrzykiem: IORANA, wręczają girlandy kwiatów. Ciepły wiatr owiewa twarze, bezpańskie psy merdają ogonami. Tak wyspa Wielkanocna wita gości.Tych, którzy przybyli, aby zgłębić jej tajemnicę.


 

Pobierz PDF FACEBOOK

wiosna 2017

Magazyn Place Wiosna 2017

SKANDAL OBYCZAJNY 

w naszych teatrach nie znajdziemy wielu kontrowersji. A przynajmniej tych obyczajowych. Bo nagość i seks nie bulwersują na Śląsku tak bardzo.  Jak mówi ROBERT TALARCZYK, dyrektor Teatru Śląskiego, są za to tematy, które budzą zdecydowanie większe emocje: śląskość, tożsamość, regionalna historia. Jeżeli miałbym zrobić widowisko, które budzi kontrowersje i rezonuje na cały kraj, to wolałbym, żeby był to spektakl o relacjach polsko-śląskich.

Z WIZYTĄ U MIESZKAŃCÓW ENKLAWY KRYSZTAŁOWEJ
Pani Helga Mazurkiewicz  oraz Państwo Hanna i Andrzej Czubała  wprowadzili się do swoich mieszkań w enklawie Kryształowej późną jesienią. U progu wiosny odwiedziliśmy ich, aby zapytać, jak się mieszka.

MYANMAR TYGIEL INDOCHIN
Położony w Azji połudiowo-wschodniej nad zatoką Bęgalską i morzem Andamańskim, Myanmar - znany bardziej pod swoją kolonialną nazwą jako BIRMA - mieszanka kultur i religii - ciekawostki z podróży prezentuje Piotr Płoskoń

MISTRZ ŚWIATA Z BAŻANTOWA
Hawaje wielu kojarzą się z wypoczynkiem i wakacjami. Iniakiemu de la Parra, mieszkającemu w Bażantowie meksykaninowi, ten położony na wyspach stan USA już zawsze będzie przypominał o nadludzkim wysiłu i mistrzostwie świata. Właśnie tam 33-latek z Bażantowa wygrał Ultramaraton  World Championship, najbardziej morderczą konkurencję w triathlonie (10 km wpław, 421 km na rowerze i 84 km na trasach biegowych)

Pobierz PDF FACEBOOK

zima 2016

Magazyn Place Zima 2016

ŚLĄSKIE. TU SIĘ CZYTA.  Wydawałoby się, że święto opowieści przypada w grudniu - w tym miesiącu kupujemu w prezencie książki i korzystając z chwili ciszy, zanurzamy się w narracji. Okazuje się jednak, że w naszym regionie opowieść żyje cały rok. W ubiegłym roku, tylko w bibliotekach publicznych, mieszkańczy śląskiego wypożyczyli  aż 18,5 mln. książek -  najwięcej, w porównaniu z innymi województwami. O tym, co i dlaczego czytamy, rozmawiamy z prof. Janem Malickim, Dyrektorem Biblioteki Śląskiej.
 

ŚWIĘTA W ENKLAWIE KRYSZTAŁOWEJ.  W komfortowym salonie klubowym enklawy Kryształowej zapanował już świąteczny nastrój. O codzienności tego miejsca rozmawiamy z Lucyną Kołodziej, która prawadzi recepcję salon i pomaga w codziennych sprawunkach.

BAŻANTOWO W OBIEKTYWIE.  Zgodnie z zapowiedzią, w tym numerze magazynu PLACE prezentujemy więcej zdjęć z fotospaceru, który 10 września zorganizowaliśmy razem z Centrum Handlowym Bażantowo. Jego uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób fotografować architekturę, i co zrobić, aby uchwycić piekno otaczających nas  budynków. My natomiast zobaczylismy znane nam obiekty  z zupełnie innej perspektywy.

Pobierz PDF FACEBOOK

jesień 2016

Magazyn Place Jesień 2016

HAMER TIME.  Od mniej więcej trzech lat trwa HAMER TIME - czas KAROLINY HAMER,niepełnosprawnej pływaczki z Tychów. Bo choć ostatni duży sukces osniosła w 2011roku,wszędzie jej pełno.Prowokowała szukacjąc sposnora, rozbierała paraolimpijczyków do zdjęć w kalendarzu i namawiała znanych do poparcia transmisji igrzysk paraolimpijskich w telewizji publicznej. Ostatnio znów zaskoczyła i w ciągu 42 dni pobiła 15 rekordów Polski. Efekt? Powołanie do  kadry paraolimpijskiej i wyjazd na igrzyska do Rio de Janeiro.

OTWARCIE ENKLAWY KRYSZTAŁOWEJ.   O polityce senioralnej rozmawiamy z gośćmi uroczystego otwarcia Enklawy Kryszatałowej:prezydentem Katowic, Marcinem Krupą, prof.Janem Duławą, ordynatorem Oddziału Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych GCM w Katowicach; prof.Marianem Zembalą, lekarz, kardiochirurg, były minister zdrowia i Ryszardem Wilczyńskim, byłym wojewodą opolskim, twórcą programy "Specjalnastrefa demograficzna"                                                               

FILMOWCY W BAŻANTOWIE, CZYLI KATOWICE WYMYŚLONE NA NOWO.   Akcja thillera "Ja teraz kłamię" w reżyserii Pawła Borowskiego toczy się w retrofuturystycznym świecie.Bohaterowie zostają wciągnięci w intrygę, w której nic nie jest takie, jakie się wydaje, a ciąg dramatycznych wydarzeń prowadzi do zaskakującego finału. Część zdjęć do tej zdumiewającej produkcji filmowej powstała w Katowicach na osiedlu Bażantowo.
 

Pobierz PDF FACEBOOK